Co dělat, když už je toho prostě moc?

Co dělat, když už je toho prostě moc?

 

Možná to sama znáš … náročný den, hlava plná “MUSÍM”, pocit přehlcení, bolest hlavy, nervozita. Večer nemůžeš ani za nic usnout a zítra opakování toho samého kolotoče zase znovu.

 

Ale, takto to být nemusí! I malé krůčky vedou k velkým změnám a o těch si dnes řekneme více.

 

 1. Dovol si dopřát zklidnění. 

Vše začíná v hlavě a ani tady tomu není jinak. Dovol si vystoupit z kolotoče povinností a dopřej si každý den pár minut pro sebe.

Nemusí se z tebe přes noc stát mistr meditace a dokonce Tvé dovolování si ani nemusí trvat několik hodin. 

„Dovol si.“ 

 2. Najdi si způsob, který Ti bude vyhovovat.

Stejně, jako nenajdeš v moři stejný kamínek, tak ani s námi lidmi to neníjiné. Proto k sobě přistupuj, jako k jedinečnému kousku a vyber si způsob 

zpomalení, který bude vyhovovat právě Tobě. 

„Jsi jedinečná.“ 

 3. Netlač na sebe.

Tlaku máš během dne dost, potřebuješ se uvolnit. Právě proto na sebe netlač a začni malými krůčky ze kterých si postupně vytvoříš svůj jedinečný rituál.

„Uvolni se.“

------------------------- 

Jak mám tedy začít? 

Tvé dopřávání si zklidnění může začít už během večerní hygieny. Namísto rychlé sprchy si dopřej sprchu vědomou. Neboj se zpomalit a vědomě očistit každý kousek svého těla. Pro lepší efektivitu si můžeš představovat, že ze sebe smýváš stres, který jsi během dne nesbírala. Skvělým pomocníkem pro uvolnění je také obličejová masáž pomocí minerálního válečku nebo gua sha kamene, kterou můžeš zařadit do své večerní rutiny. 

 

„Protože ty si zasloužíš svou plnou pozornost a péči.“

 

Pokud si spíše aktivní a ke svému zklidnění potřebuješ pohyb, tak je skvělé do své rutiny zařadit pomalou jógu. Naučí Tě se lépe koncentrovat a zároveň si krásně protáhneš tělo. Pomocnicí Ti může být KRYSTALOVÁ MLHA SPÁNEK , kterou můžeš aplikovat do prostoru nebo na svou jógovou podložku. 

 IMG_3567 2

„Vnímej své tělo.“

 

Meditace. Způsobů, jak meditovat je několik. Nejpoužívanějším je poslech meditační hudby a vědomého dýchání. Pokud s meditací teprve začínáš, tak je možné, že Tvá mysl bude nejprve překvapena tím, že po ni chceš, aby na nic nemyslela a ba naopak začne produkovat více myšlenek. Myšlenky jenom pozoruj a nech je jenom plynou a odejít. Nenech se odradit počátečními nezdary, cvičení dělá mistra. Během meditace můžeš využít HARMONIZAČNÍ SVÍČKU MEDITACE, která se může stát Tvým průvodcem na této cestě.

 IMG_8989 3 

„Zklidni svou mysl.“

 

Místo sociálních sítí si dopřej digitální klid. Kdy naposledy jsi měla v ruce místo svého mobilu knihu? Odpočiň si od umělého světla, kterého během dne nasbíráš mnoho. Zkus zapátrat ve své knihovně po nějakém Tvém oblíbeném kousku, který už jsi dlouho nečetla nebo si pořiď knihu novou, na kterou už si dlouho děláš zálusk. Jen si to představ, přikrytá měkkou dekou, příjemně uvelebená s krásnou knihou a v prostoru ti může vonět HARMONIZAČNÍ SVÍČKA ZKLIDNĚNÍ.

 IMG_8854_jpg 3

„Potěš duši i oči.“

 

Skvělým pomocníkem pro zpomalování se jsou také bylinné čaje. Dopřát si v klidu lahodný čaj zní jako něco obyčejného, ale dokáže to zázraky. V klidu si sednou, opravdu nic nedělat, na nic nemyslet a vědomě vnímat chuť a vůni bylin. Jen to zkus a uvidíš! Bylinky vhodné pro harmonizaci jsou například levandule nebo meduňka lékařská. Vybírat můžeš také už z hotových směsí. Tento požitek můžeš obohatit o KRYSTALOVOU MLHU OČISTA, která čistí a harmonizuje.

IMG_3561 

„Zapoj všechny smysly.“ 

 

Způsobů, jak si dopřát harmonii a zklidnění je mnoho, v tomto článku jsme Ti jich několik nastínili, který si vybereš už je jen na Tobě. Nejdůležitější je dovolit si a netlačit na sebe. Přejeme Ti mnoho úspěchů na cestě zpomalování se a budeme rádi, když v tom budeme moci být s tebou.

 

 

Vhodné produkty pro zpomalení a zklidnění se:

Harmonizační svíčka ZKLIDNĚNÍ

Harmonizační svíčka MEDITACE

Krystalová aroma mlha SPÁNEK

Krystalová aroma mlha OČISTA

Čakrová svíčka pro 7. čakru

Palo Santo

Šamanská posvátná voda Aqua de Kananga